3eme Sexe www.3emesexe.info    
A Fair Amount of Chaos facebook  
Abalam Rising      
Adam Pultz Melbye   facebook  
Afenginn www.afenginn.dk facebook soundcloud
Albatross      
ALLTID   facebook soundcloud
Amatol      
Among Wolves facebook  
And You're Off www.andyoureoff.dk facebook  
Angic Zorts      
Archer      
Arena      
Arthur Badal www.arthurbadal.dk    
Artificial Brothers www.artificialbrothers.com facebook soundcloud
The Attic Sleepers   facebook soundcloud
August & The Red Apples   facebook bandpage
Autotraxx     last.fm
Balloon Magic   facebook last.fm
Barricade www.barricade.dk facebook soundcloud
The Basterd Kind   facebook soundcloud
Battle   facebook  
Battle Bossanova     last.fm
B A U   facebook soundcloud
Beostær   facebook last.fm
Black Banana      
Blackbeat   facebook  
Blaue Blume   facebook bandcamp
Black Dog Howl   facebook soundcloud
Bleecker Street      
Blue Nails      
Blueshift      
Bomuld      
Bottled in England www.bottledinengland.com facebook  
Breaking The Law      
Burning Primitive      
Bæst https://baest.bandcamp.com/ facebook soundcloud
Capital Men
Chaise Rouge      
Chamara & Mosloff   facebook  
Charisma      
Chasing Eudaimonia      
Choir of Young Believers   facebook last.fm
Chorus Grant   facebook  
Con-Tribute facebook  
Copenhagen Drummers www.copenhagendrummers.com facebook  
Ciao Transizta   facebook  
Cut'n'Paste      
Dafuniks      
Damegrøntsagskassen   facebook soundcloud
Danell      
De Andre      
Deep Throat Demons      
Deer City facebook  
Denise and the Wheels      
Det Sidste Orkester      
Deterre   facebook  
Deus Otiosus www.deus-otiosus.com facebook  
Didium      
Dirt Forge   facebook bandcamp
Dixon Speed      
Dookue Donddee      
Dreamjockey www.dreamjockey.com facebook  
Drengene      
Dubraditones      
Efterklang www.efterklang.net facebook  
The Elephants   facebook  
Enalyzer      
Ethris      
Evil      
Fancia Fock      
Farven Fornem www.farvenfornem.dk facebook  
Feel Freze   facebook  
Filthy Element   facebook bandcamp
Firefighter facebook  
Fonky Bonkers      
Force of Atlas      
The Fried Okra Band www.friedokraband.dk facebook  
The Frances Desire   facebook soundcloud
Funghi      
Funk Warriors      
Gaunoux      
Genkhi   facebook bandcamp
Getaway   facebook soundcloud
Getsemane      
Ghost Flute & Dice www.ghostflutedice.com facebook bandcamp
GrønMandGå      
Havkattekilling      
Hell is in Hello   facebook  
Hérö      
Hjerter ka' se www.hjerterkase.dk facebook  
The Hugh      
Ice Cream Cathedral www.icecreamcathedral.com facebook  
Inat      
In*crest www.increstband.com facebook  
In Your Head      
The Italian Vineyards      
The Interbeing www.theinterbeing.com facebook  
J & K      
J.L.M. Entourage      
Jacob Bellens www.jacobbellens.com facebook soundcloud
Jacob Speake www.jacobspeake.com facebook soundcloud
Jen Eagle
Jernevask      
John Alcabean   facebook soundcloud
Johnny Deluxe www.johnnydeluxe.dk facebook  
Jon Jon Jam  
Joseph Oliver      
Julich      
Junkie Kong      
Karen Bach Trio      
Kid Giga      
Kids in Crime   facebook  
Killerday   facebook  
Kirstine Stubbe Teglbjærg www.kirstinestubbeteglbjaerg.com facebook soundcloud
Kling Klang      
Kluster Fuck   facebook soundcloud
Koeningsfrost      
Kúra   facebook soundcloud
Källing   facebook gvbooking
Lardgrinder      
Le Fiasko      
LEAK      
Leakest Wink      
Less Win   facebook soundcloud
Level 42      
The Liquid   facebook  
Little Friday   facebook  
Lola      
Maggie Björklund www.maggiebjorklund.com facebook soundcloud
Magnolia Shoals www.magnoliashoals.dk facebook  
Majke og Emilie      
Maria Faust www.mariafaust.com facebook soundcloud
Martine      
Max Toledo      
Mescalin, Baby     soundcloud
Mette Halle Quartet      
The Minds of 99   facebook  
Modern Boys   facebook  
Molly   facebook soundcloud
Molok   facebook bandcamp
Morten Lunn      
Moskauer Bluthund www.moskauerbluthund.com facebook bandcamp
Mosquito    
Mother's Little Helper      
Mount Rushmore Safari   facebook  
Muddiving      
Museum      
My Poor Lover      
Myrkur www.myrkurmusic.com facebook  
Napoleon Solo   facebook bandpage
Nether      
New Folie   facebook soundcloud
Next Century   facebook soundcloud
Nightshade      
No God      
No Magnets   facebook soundcloud
Nordquist      
Oak Tree Burning      
Odd Moss      
Odelay      
Oh No Ono   facebook soundcloud
One Punch Machine facebook  
The Orgelheimers   facebook  
Painted Daisies      
Palmer & Rumklang   facebook  
Papir facebook soundcloud
Pinkunoizu www.pinkunoizu.com facebook soundcloud
Playmates
Plök   facebook bandcamp
The Poodles      
Radiator      
Rasmus Nøhr facebook  
RatedR      
Reality XL      
Rising   facebook soundcloud
Risk/Exist   facebook  
Robot      
Rockerne      
Rock til Guldaldermalerier www.rocktilguld.com facebook  
Royal Tandoori Orchestra   facebook  
Rubberducks      
Rum 37 www.rum37.dk facebook  
The Rumour Said Fire www.therumoursaidfire.com facebook soundcloud
Rutcave      
The Savage Rose www.thesavagerose.net facebook soundcloud
Selemanba      
The Sheens   facebook  
Skrammelpop      
Small Time Giants www.smalltimegiants.com facebook soundcloud
Spion      
The State      
Steelwill   facebook  
Stokes      
Stokkcity      
The Stolen Trolley   facebook  
Sturmabteilung      
Superlove      
Supershine     soundcloud
Take-Two www.take-two.dk    
Tattlers      
Tembo Genge   facebook soundcloud
Thaiband      
ThrKngs   facebook soundcloud
ticktock facebook soundcloud
Tonicah facebook soundcloud
Trauma Center      
Tusserne      
The Two Ties   facebook soundcloud
The Victors      
Vampire Blow facebook soundcloud
The Waste Makers   facebook  
The Who Sub      
The Wild Ones      
What Kills      
Wooden Pearl      
Zui Quan      
       

 

 

 
Refshalen
Refshalevej 207A
1432 København K
Cvr Nr.: 29704864
Tlf. 32960477
kontor@refshalen.dk

www.refshalen.dk
www.facebook.dk/refshalen

Bank: NyKredit Registreringnummer: 5470
Kontonummer: 0008050515
Kontorets åbningstider
Mandag 10.00-14.00

Tirsdag  16.00-20.00
Onsdag 10.00-14.00
Torsdag 16.00-20.00
Fredag   Lukket 

Daglig leder   Piet Bendtsen
Assistent       Jacob Hansen

Find vej til Refshalen
Bus - Linje 9A mod Refshaleøen. Se køreplanen her!

Havnebus - Havnebus 991/992 sejler til Refshaleøen. Se sejlplanen her!

Bil - Fra Christianshavn, følg
Torvegade og drej til venstre ved
Christmas Møllers Plads af Vermlandsgade. Kør ad Kløvermarksvej, der bliver til Forlandet og herefter Refshalevej.
        @2012Refshalen.dk